Boek
Nederlands

De John Henry dagen

Colson Whitehead (auteur)
+1
De John Henry dagen
×
De John Henry dagen De John Henry dagen

De John Henry dagen

Een zwarte journalist uit New York bezoekt een festival ter ere van de legendarische zwarte spoorwegarbeider John Henry.
Titel
De John Henry dagen
Auteur
Colson Whitehead
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
John Henry days
Uitgever
Amsterdam: Contact, 2004
415 p.
ISBN
90-254-1858-9

Besprekingen

De zwarte schrijver Colson Whitehead (1969) debuteerde in 1999 met de roman 'De Intuïtionist'*. In zijn roman 'De John Henry Dagen' analyseert Whitehead de Amerikaanse samenleving vanuit enkele marginale gebeurtenissen. Journalist J. bezoekt in West Virginia een festival waar een postzegel wordt gepresenteerd ter ere van John Henry. Deze zwarte spoorwegarbeider zou zich in het industriële tijdperk 'heroïsch' hebben opgeofferd voor Amerika's welvaart. Ook J's eigen geschiedenis is een verhaal van exploitatie, nu in het digitale tijdperk. Als junketeer (reporter van marketing-evenementen) is hij niet meer dan een slaaf in dienst van de media. Whitehead laat de parallel zien tussen heden en verleden en illustreert zijn aanklacht met diverse historische anekdotes. Huiveringwekkend is het verhaal over het concert van de Rolling Stones waar Hells Angels een zwarte toeschouwer doodden. Maar Whitehead, die door schrijvers als Updike en Franzen getipt wordt als een grote belofte, kan de lezer …Lees verder

Over Colson Whitehead

CC BY 3.0 - Foto van/door David Shankbone

Colson Whitehead (New York, 6 november 1969) is een Amerikaanse schrijver.

Biografie, werk

Colson Whitehead is het derde kind van vier uit een New Yorkse familie. In 1991 studeerde hij af aan Harvard. Tussen 1994 en 1996 was hij recensent voor The Village Voice.

In 1999 begon Whitehead met het schrijven van boeken. Hij behandelt in zijn werk vooral Afro-Amerikaanse thema's die te maken hebben met gelijkberechtiging. Voor zijn roman The Underground Railroad (2016) kreeg hij de National Book Award (2016) en de Pulitzerprijs voor fictie (2017). Het boek verhaalt over twee slaven die, in een zoektocht naar vrijheid, via het netwerk van de Underground Railroad vanuit de Zuidelijke staten hun weg naar de Noordelijke staten proberen te vinden. Het was het lievelingsboek van president Obama. In 2020 ontving Whitehead andermaal de Pulitzerprijs voor fictie, deze keer voor …Lees verder op Wikipedia