Boek
Nederlands

Barcelona

Helmuth Bischoff (auteur)
ANWB Extra reisgids Barcelona - Spanje

Ontdek Barcelona met de compleet vernieuwde reisgids ANWB Extra Barcelona! Door de combinatie van strand, winkels en historie is Barcelona een perfecte bestemming voor een leuke citytrip.

De compacte ANWB Extra reisgids Barcelona biedt naast routes door de stad, veel praktische tips over hotels en vervoer ook 15 inspirerende bezienswaa
Titel
Barcelona
Auteur
Helmuth Bischoff
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Duits
Oorspr. titel
Barcelona
Editie
Tweede, herziene druk
Uitgever
Den Haag: Uitgeverij ANWB, © 2023 | Andere uitgaven
128 p. : ill. + kaart
ISBN
9789018049508 (paperback) 9789018053437 (paperback)

Besprekingen

De ANWB-reisgidsjes, waartoe Barcelona van Helmuth Bischoff behoort, volgen telkens dezelfde indeling, die draait rond vijftien hoogtepunten. Op de eerste twee bladzijden vindt de lezer een stadsplan met daarop de vijftien belangrijke bezienswaardigheden. De volgende twee bladzijden geven de korte inhoud, extra overzichtelijk gemaakt door het gebruik van kleuren. Het belangrijkste daarin zijn weer de vijftien hoogtepunten, die in het groen staan, met daaronder in het zwart wat ze voorstellen in een paar zinnen. Bjivoorbeeld: ‘Met gemengde gevoelens - de Ramblas. Toeristische santenkraam of een pittoresk symbool van de stad? U mag het zelf zeggen terwijl u over de boulevard naar de haven slentert’.
De volgende twee bladzijden tonen een mooie foto met een kort inleidend tekstje. Dan krijgen we een twintigtal bladzijden met oriëntatie, de stad in cijfers, geschiedenis en praktische informatie. Dit laatste onderdeel gebruik je vooral bij de voorbereiding van de reis. Je leest …Lees verder
Ieder gidsje in deze serie begint met korte hoofdstukken over o.a. Historie, Goed om te weten, Woordenlijst, Praktische informatie e.d. Dan volgt de stadsbeschrijving met aandacht voor hotels, eten en drinken, winkelen, uitgaan, cultuur en amusement, sport, bezienswaardigheden en uitstapjes, gevolgd door een vijftal Extra-routes. Alles ruim voorzien van kleurenfoto's. De gids richt zich op dezelfde doelgroep als de bekende Marco Polo reisgidsjes en laat zich daar goed mee vergelijken. Het formaat is vrijwel gelijk en de geboden informatie is soms iets meer, soms iets minder uitgebreid. De meerwaarde zit hem vooral in de stadsplattegronden en in de (goed bruikbare) uitvouwbare kaart 1:12.500 achterin, met in kadertjes extra informatie, verwijzingen naar de Extra-routes en op de achterzijde een plaatsnamenregister en een kaartje van de metro-lijnen.