Boek
Nederlands

Naar het circus

Reina Ollivier (auteur), Madeleine van der Raad (illustrator)
Hoe is het circus ontstaan en wie werken er allemaal? Prentenboek met informatie over het circus, een versje, knutseltips, quiz en veel kleurenillustraties. Vanaf ca. 5 jaar, zelf lezen voor goede lezers vanaf ca. 7 jaar.
Onderwerp
Circussen
Titel
Naar het circus
Auteur
Reina Ollivier
Illustrator
Madeleine van der Raad
Taal
Nederlands
Uitgever
Hasselt: Clavis, 2012
[28] p. : ill.
ISBN
9789044816426 (hardback)

Besprekingen

Dit informatieve prentenboek zoomt in op het circus. Middels tekstblokjes, ‘wist-je-datjes’, een stripverhaal, een miniquiz, een uitklappagina, een versje en een aantal leuke knutselideeën maken we kennis met de geschiedenis van het circus, met de dieren die er wonen, met de mensen die er werken en met hun levensgewoonten. Het boek ziet er aantrekkelijk en prachtig verzorgd uit. Het vrolijke omslag bevat een glimmende illustratie, neergezet met pen en waterverf in heldere tinten. De illustraties aan de binnenzijde zijn op dezelfde manier neergezet en begeleiden de tekst op perfect passende wijze. Deze uitgave maakt deel uit van de serie ‘Willewete’, categorie ‘Veel te doen: Vrije tijd’. Naast ‘Vrije tijd’ kent de serie de categorieën ‘Geschiedenis’, ‘De Wereld’ en ‘Natuur’. Dit leerzame, mooi afgewerkte kijk- en leesboek zal veel kinderen nieuwsgierig maken. De variabele werkvormen dragen eraan bij dat kinderen van begin tot eind geboeid zullen zijn. Na het lezen van dit boek zit er m…Lees verder

Over Reina Ollivier

Reina Ollivier (Ukkel, 22 maart 1956) is een Belgische schrijver van kinderboeken.

Leven

Ollivier behaalde het diploma van licentiaat in de Germaanse Filologie aan de KU Leuven en studeerde verschillende talen zodat ze zoveel mogelijk boeken in hun oorspronkelijke versie kan lezen: Engels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans, Zweeds, Deens en Noors. Ze gaf eerst een tijdje les maar werkt nu fulltime als auteur en vertaler.

Werk

In 1999 verscheen haar eerste jeugdboek bij uitgeverij Lannoo: Wat jij niet weet, over een jongen die worstelt met zijn gevoelens van verliefdheid. Voor jonge kinderen maakte Ollivier samen met illustratrice An Candaele een reeks prentenboeken over de fantasievolle en ondernemende kleuter Rune. Deze reeks werd vertaald in het Spaans en Catalaans. AlexAnder is een ontroerend boek voor lezers van rond de tien jaar over identiteit, vriendschap en de invloed van het…Lees verder op Wikipedia