Misschien lijkt het iets van vroeger of van ver weg, maar wereldwijd worden er nog altijd boeken verboden of geboycot. Boeken over gender, seksualiteit, ras en feminisme. Boeken die kritische vragen stellen of stemmen laten horen die liever worden weggedrukt.
In onze toonkast op het gelijkvloers verzamelen we tot eind oktober boeken die verboden of omstreden zijn. Want in onze bibliotheek kan je (gelukkig) lezen wat je wil.
Banned Books Week
Banned Books Week viert jaarlijks de vrijheid om te lezen. Deze campagne van The American Library Association en Amnesty International vestigt de aandacht op boeken die het doelwit zijn van verwijdering of beperking in bibliotheken en scholen. De eerste Banned Books Week werd gehouden in 1982.
Top 10 most challenged books
Elk jaar stelt The American Library Association Top 10 Most Challenged Books op, een lijst van boeken die onderwerp zijn van een poging om ze te verwijderen of de toegang ertoe te beperken. De lijst is gebaseerd op vertrouwelijke rapporten van bibliotheekmedewerkers en nieuwsberichten gepubliceerd in Amerikaanse media.
Archief van lijsten top 10 most challenged books (2001-2023)